Bezdrátové telefonní systémy

Pro realizaci bezdrátové části telefonní sítě doporučujeme řešení KIRK založené na léty prověřeném standardu DECT. Naše ústředny bez problémů spolupracují s produkty KIRK300 a KIRK600v3.

KIRK300 je bezdrátový DECT systém s podporou protokolu SIP určený pro připojení až 12 bezdrátových telefonů při 4 současných hovorech. V tomto systému může být pouze jedna základnová stanice s maximálně 6 opakovači a hodí se proto zejména do menších objektů.

Produktová řada KIRK 600v3 umožňuje vybudování robustní bezdrátové telefonní sítě až s 256 rádiovými buňkami pro 1500 uživatelů, přičemž pokrytá plocha může dosahovat až několik kilometrů čtverečních. Veškerá komunikace probíhá pouze přes ethernet nebo rádiově a podporovány jsou protokoly SIP, H.323, SCCP. Celý systém se skládá z řetězu základnových stanic a opakovačů, přičemž IP ústředna komunikuje pouze s hlavní základnovou stanicí na níž jsou navázány ostatní základnové stanice. Telefonní síť je plně redundantní a výpadek jedné základnové stanice neohrozí základny jiné.

bezdratove_telefonni_systemy

V celé síti u KIRK300 i KIRK600 je možné plynulé přecházení mezi buňkami bez přerušení hovoru (handover).

V síti KIRK300 je možné používat jakékoliv telefony podporující standard DECT/GAP, ale doporučujeme používat pouze originální telefony KIRK. V síti KIRK600 je možné používat pouze originální telefony KIRK. Tyto bezdrátové telefony jsou jako jedny z mála na trhu testovány pro použití v náročných podmínkách průmyslového prostředí a vyznačují se velmi kvalitním mechanickým provedením.

Bezdrátovou telefonní infrastrukturu je možné řešit i pomocí technologie Wi-Fi. Tento systém je ale vhodný spíše pro menší projekty a aspoň prozatím neumožňuje tak komplexní a stabilní řešení hlasové komunikace jako DECT. Výhodou ale je, že vybudovaná síť může zároveň sloužit i pro datové přenosy a pro připojování notebooků k firemní síti a internetu.

Copyright © 2022 Inted s.r.o.