VoIP servery a další služby

Virtualizace OpenVZ

Díky tomu, že základem našich VoIP serverů je operační systém Linux, není jejich funkce omezena pouze na telefonování, ale mohou sloužit i jako servery pro další služby. Zcela běžné jsou kombinace VoIP ústředny s firewallem nebo souborovým serverem.

Tato kombinovaná řešení jsou velmi výhodná zejména pro malé firmy, protože jediné zařízení pak dokáže plnit všechny funkce, které taková firma potřebuje. Své uplatnění ale samozřejmě mají i ve velkých firmách, kde je možné na výkonných serverech za pomoci virtualizace sloučit několik serverů a služeb dohromady a uspořit tak nemalé prostředky za nákup hardware a následnou správu mnoha systémů.

Díky virtualizačním nástrojům běží poté každá služba na svém vlastním virtuálním serveru. Díky tomu je zajišťen vysoký stupeň oddělení, i když je vše spuštěno paralelně na jednom fyzickém stroji. Virtualizace umožňuje přidělit každému serveru omezené množství zdrojů a tak zajistit bezproblémových chod více služeb současně. Díky virtualizaci je také velmi snadné zajistit snadné zálohování dat a případně i realizaci serverového clusteru s vysokou dostupností.

Více o našich službách v této oblasti se dozvíte v sekci Správa serverů.

Copyright © 2022 Inted s.r.o.