Firemní server

firemni_serverVe firmě může i jediný počítač zastávat mnoho různých funkcí. Pokud potřebujete připojit vaši firemní síť k internetu, nabízí Linux velmi kvalitní firewall a podporu prioritizace datového toku pro vybrané služby. Pokud pracujete z domova nebo má vaše firma vzdálené pobočky, je možné pro propojení lokalit a přístup do firemní sítě zvenku zprovoznit VPN, která zajistí spolehlivý a bezpečný přístup.

Další velmi využívanou službou je poštovní server. Jako základní software pro elektronickou poštu využíváme Cyrus. Ten nabízí spolehlivé a velmi flexibilní řešení e-mailové komunikace. Pro přístup ke schránkám lze využít protokoly POP3, IMAP a intuitivní webové rozhraní. Všechny protokoly je možno šifrovat pomocí SSL, k firemnímu mailu pak můžete přistupovat odkudkoliv ze světa bez obav ze zneužití nebo z neoprávněného čtení vašich zpráv. Pro e-maily je možné zadat různá filtrovací pravidla, která se aplikují na příchozí poštu. Můžete tak třídit poštu do jednotlivých složek nebo například nastavit automatickou odpověď v nepřítomnosti, pokud jste na dovolené.

V dnešní době patří ke kvalitnímu mailserveru i spolehlivý antispamový filtr. Námi nabízené řešení je založeno na kombinaci spamassassin, amavis, pyzor, razor, dcc, postfix RFC a dalších rozšířeních, díky čemuž dosahujeme velmi dobrých výsledků v odstraňování nevyžádané pošty.

Další službou, kterou může poskytovat firemní server je souborový server. Všechna firemní data pak mohou být uložena na jednom místě a s různými úrovněmi opravnění zpřístupněna zaměstnancům ve firmě. Všichni pak mají k dispozici neustále aktuální data. Výhodou centrálního úložistě dat je také možnost snadného provádění záloh.

Z dalších služeb je možné využívat například intranetový WWW server, firemní DNS, diskusní server, time server, mailové konference, nebo různé databáze.

S pomocí virtualizace mohou všechny jmenované služby běžet bez problému na jednom fyzickém serveru. Pokud postupem času přestane stačit jeho výkon, je snadné některé virtuální servery přesunout na další fyzický server a zátěž tak rozdělit. Přesun je proveden pouhým překopírováním dat virtuálního serveru a jeho spuštěním na novém stroji bez nutnosti znovu službu instalovat a konfigurovat.
 

Copyright © 2022 Inted s.r.o.